Serwis Wolters Kluwer Polska SA -  Pomoc Techniczna
Obserwuj

LexPolonica i LEX Delta - Praca z Programem (Ekran powitalny)

Po uruchomieniu Programu otwiera się Ekran powitalny, od którego rozpoczyna się pracę.

W górnej części okna prezentowana jest informacja o ostatniej aktualizacji oraz najnowszych pozycjach aktów prawnych w pełni opracowanych przez Redakcję.

W centralnej części okna dostępne jest pole wyszukiwania pełnotekstowego oraz link do wyszukiwania zaawansowanego.

Obok pola wyszukiwania pełnotekstowego wyświetla się data oceny obowiązywania publikacji - domyślnie na dzień, w którym Użytkownik korzysta z programu. Po kliknięciu na dacie wyświetla się okno (kalendarz) umożliwiające jej zmianę na dowolną datę.

Zmiana daty oceny obowiązywania powoduje, że w programie są prezentowane dokumenty obowiązujące, archiwalne i oczekujące wraz z uwzględnieniem ich statusu co do obowiązywania na wybraną datę.

Po zmianie daty oceny obowiązywania, w górnej części okna, obok pola wyszukiwania pełnotekstowego wyświetla się wybrana data. Użytkownik może ją zmienić w każdej chwili podobnie, jak ma to miejsce Ekranie powitalnym.

Poniżej znajduje się obszar paneli prezentujących wybrane listy dokumentów (np. Ostatnio otwierane, Najnowsze akty prawne itp.). Panele są interaktywne; Użytkownik może sam reorganizować kolejność ich wyświetlania (metodą "przeciągnij - upuść"), usuwać wybrane panele (za pomocą techniki "przeciągnij - upuść", chwytając za górną belkę panelu) bądź dodawać nowe za pomocą opcji Dodaj nowy panel.

Z lewego panelu możliwe jest przejście do informacji i funkcjonalności dostępnych w Programie: Indeksu, Wiadomości, Ważnych terminów,  Kalendarium, Roczników, Zasobów, Aktówki, Historii, Alertów i Mapy.

Za pomocą ikony widocznej zawsze w lewym górnym rogu ekranu, Użytkownik może wrócić do Ekranu powitalnego z dowolnego miejsca w programie.

Odnośnik LEX Reader kieruje do bezpłatnej aplikacji, której zadaniem jest ułatwienie Użytkownikowi przeglądania i czytania ebooków zakupionych na profinfo.pl.

Odnośnik Instytucje otwiera funkcjonalność umożliwiającą znalezienie organów publicznych właściwych dla danej miejscowości bądź też danych teleadresowych konkretnego organu. Korzystanie z Instytucji wymaga wykupienia osobnego produktu.

Odnośnik Serwis logowania prowadzi do listy produktów Wolters Kluwer, do których ma dostęp Użytkownik.

Odnośnik Księgarnia internetowa pozwala zalogować się do profinfo.pl - księgarni internetowej Wolters Kluwer.

Umieszczona po przeciwnej stronie ikona  otwiera menu z ustawieniami profilu Użytkownika, stroną serwisową, pomocą oraz opcją wylogowania się. Znajdująca się obok niej ikona znaku zapytania uruchomi krótki przewodnik po programie, natomiast ikona flagi umożliwia zmianę wersji językowej programu. Domyślnym językiem programu jest język polski (bez względu na język domyślnie ustawiony w przeglądarce).

Poniżej dostępny jest obszar Aktówki oraz Twoja sugestia, przy pomocy której można zgłosić uwagi do programu.

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0