Serwis Wolters Kluwer Polska SA -  Pomoc Techniczna
Obserwuj

LEX DVD - Instalacja klucza HASP z poziomu przycisku „Zabezpieczenia".

Rozpoczęcie instalacji.

Przed instalacją klucz HASP nie powinien znajdować się w porcie. 

Po włożeniu najnowszej płyty „Aktualizacja” do napędu powinno się wyświetlić okno powitalne Lex. Jeśli autostart nie uruchomi okna powitalnego, należy przejść do zawartości płyty i uruchomić plik „start.exe”.
Po pojawieniu się okna należy kliknąć przycisk „Zabezpieczenia”.

 

 

Instalacja jednostanowiskowa.

W oknie z wyborem zabezpieczenia należy wybrać pozycję „HASP jednostanowiskowy” (LPT biały, USB – fioletowy), po czym kliknąć przycisk „Dalej”.

 

 Jeżeli program nie wykryje klucza, wyświetli się okno z informacją: „Nie wykryto ważnych uprawnień typu: Klucz Hasp lokalny”.

 

 W tej sytuacji należy kliknąć przycisk „Instaluj sterownik HASP”.

Po poprawnym zainstalowaniu sterownika HASP, należy wpiąć klucz do portu i odczekać chwilę, aż system powiąże go z zainstalowanym sterownikiem.

Po kliknięciu przycisku „Odśwież” powinno pojawić się okno z informacją o wykrytym kluczu HASP:

 

 Teraz można wrócić do głównego okna, klikając przycisk „Zamknij”, i rozpocząć instalację za pomocą przycisku „Instalacja”. Program automatycznie wykryje klucz po wyborze rodzaju zabezpieczenia „HASP jednostanowiskowy”.

 

Instalacja sieciowa

W oknie z wyborem zabezpieczenia należy wybrać pozycję „HASP wielostanowiskowy” (LPT/USB czerwony), po czym kliknąć przycisk „Dalej”.

 

 Jeżeli program nie wykryje klucza, pojawi się okno z informacją: „Nie wykryto ważnych uprawnień typu: Klucz Hasp sieciowy”.

 

 Mimo zainstalowanego sterownika klucza HASP program może nie wykryć zabezpieczenia. Jest to spowodowane brakiem zarządcy licencji, który musi być zainstalowany do poprawnego działania klucza HASP w sieci. Gdy to nastąpi, należy kliknąć przycisk „Instaluj zarządcę licencji”. Pojawi się okno:

 

 Po poprawnym zainstalowaniu zarządcy licencji HASP program poprosi o wpięcie klucza. Należy wpiąć klucz do portu, potwierdzić komunikat i odczekać chwilę, aż system powiąże go z zainstalowanym sterownikiem.

Powinno pojawić się okno z informacją o wykrytym kluczu HASP:

 

 Teraz można wrócić do głównego okna, klikając przycisk „Zamknij”, i rozpocząć instalację za pomocą przycisku „Instalacja”. Program automatycznie wykryje klucz po wyborze rodzaju zabezpieczenia „HASP wielostanowiskowy”, jednocześnie informując, że wykrył już zainstalowanego zarządcę licencji. 

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0