Serwis Wolters Kluwer Polska SA -  Pomoc Techniczna
Obserwuj

LEX DVD - Błąd CC-1 lub CC-28 przy zabezpieczeniu kluczem HASP.

"Program niezabezpieczony. nastąpi zamknięcie programu."

Podczas próby uruchomienia programu Lex, zabezpieczonego sprzętowym kluczem HASP – w momencie, kiedy klucz jest wpięty i się świeci, pojawia się poniższy komunikat: 

 Komunikat może pojawić się z dwóch powodów:

  1. Brak komunikacji na porcie 475:
    Jeśli program uruchamia się na komputerze, gdzie jest zainstalowany klucz HASP, natomiast na końcówkach nie, to powodem jest brak komunikacji na porcie 475 TCP/UDP.

Rozwiązanie:

W tej sytuacji należy udrożnić port 475 TCP/UDP dla połączeń wychodzących i przychodzących na zaporze sieciowej (firewall) na komputerze, gdzie klucz jest zainstalowany, i w razie potrzeby na komputerach-końcówkach.

 

  1. Błędny adres serwera w pliku nethasp.ini:
    Jeśli program nie uruchamia się na serwerze, a także na komputerach-końcówkach, to komunikat wskazuje na błędny adres serwera licencji (komputer z wpiętym kluczem HASP) w pliku nethasp.ini.

Rozwiązanie:

W tej sytuacji należy w pliku nethasp.ini, który znajduje się w głównym katalogu aplikacji LEX, poprawić adres IP lub nazwę komputera, do którego wpięty jest klucz HASP. Ważne jest, aby upewnić się, czy po wpisie zawierającym adres IP (lub nazwę komputera) znajduje się znak końca linii.

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 1