Serwis Wolters Kluwer Polska SA -  Pomoc Techniczna
Obserwuj

Praca z Programem - Ekran powitalny

Po uruchomieniu Programu otwiera się Ekran powitalny, od którego rozpoczyna się pracę.

ekran_powitalny.png

 

W górnej części okna prezentowana jest informacja o ostatniej aktualizacji oraz najnowszych pozycjach aktów prawnych w pełni opracowanych przez Redakcję.

W centralnej części okna dostępne jest pole wyszukiwania pełnotekstowego oraz link do wyszukiwania zaawansowanego.

Obok pola wyszukiwania pełnotekstowego wyświetla się data oceny obowiązywania publikacji - domyślnie na dzień, w którym Użytkownik korzysta z programu. Po kliknięciu na dacie wyświetla się okno (kalendarz) umożliwiające jej zmianę na dowolną datę.

Zmiana daty oceny obowiązywania powoduje, że w programie są prezentowane dokumenty obowiązujące, archiwalne i oczekujące wraz z uwzględnieniem ich statusu co do obowiązywania na wybraną datę.

Po zmianie daty oceny obowiązywania, w górnej części okna, obok pola wyszukiwania pełnotekstowego wyświetla się wybrana data. Użytkownik może ją zmienić w każdej chwili podobnie, jak ma to miejsce Ekranie powitalnym.

Z lewego panelu możliwe jest przejście do informacji i funkcjonalności dostępnych w Programie: Indeksu, Mojego LEX, Zasobów, Roczników, Kalendarium, Wiadomości, Ważnych terminów,     Aktówki, Historii, Alertów, Terminarza, Mapy i Zegara legislacyjnego.

Za pomocą ikony widocznej zawsze w lewym górnym rogu ekranu, Użytkownik może wrócić do Ekranu powitalnego z dowolnego miejsca w programie.

Mój LEX to funkcjonalność, dzięki której Użytkownik widzi wszystkie posiadane Pakiety, z wyszczególnieniem dokumentów będących elementami danego Pakietu. 

Odnośnik Zadaj pytanie prowadzi do systemu Pytań i odpowiedzi, jeżeli jest on dostępny w danej wersji programu.

Odnośnik Instytucje otwiera funkcjonalność umożliwiającą znalezienie organów publicznych właściwych dla danej miejscowości bądź też danych teleadresowych konkretnego organu. Korzystanie z Instytucji wymaga wykupienia osobnego produktu.

Odnośnik IPG prowadzi do Informatora Prawno - Gospodarczego, jeżeli jest on dostępny w danej wersji programu.

Odnośnik Księgarnia internetowa pozwala zalogować się do profinfo.pl - księgarni internetowej Wolters Kluwer.

Odnośnik LEX Reader kieruje do bezpłatnej aplikacji, której zadaniem jest ułatwienie Użytkownikowi przeglądania i czytania ebooków zakupionych na profinfo.pl.

Odnośnik Serwis logowania prowadzi do listy produktów Wolters Kluwer, do których ma dostęp Użytkownik.

Umieszczona po przeciwnej stronie ikona  otwiera menu z ustawieniami profilu Użytkownika, ustawieniami, stroną serwisową, pomocą oraz opcją wylogowania się. W Ustawieniach użytkownik może zaznaczyć opcję, dzięki której wszystkie odnośniki w Programie będą otwierane w nowej zakładce przeglądarki internetowej. Znajdująca się obok niej ikona znaku zapytania  uruchomi krótki przewodnik po programie.

Poniżej dostępny jest obszar Aktówki  , Pomocy oraz Twoja sugestia, przy pomocy której można zgłosić uwagi do programu.

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0